Jei brangus oro kondicionavimo sistemos gedimų šalinimas jūsų kišenei neįkandamas ir savo automobilyje negalite mėgautis maloniai šaltu oru, tikriausiai naudojatės liaudyje itin populiaria alternatyva – skriejant 100 kilometrų per valandą greičiu nuleisti visus 4 langus. Jau esate tikras ekspertas sprendžiant kiek ir kuriuos langus reikia pradaryti, norint sukurti tobulą balansą tarp gaivinančio oro ir ausų būgnelius raižančių vėjo gūsių. Labai tikimės, jog ten kur važiuojate, jūsų išvaizda nesvarbi, mat toks vėsinimosi metodas tikrai paveiks tai, kaip atrodote jūs ir ypač jūsų šukuosena.
Už lango siaučiantis lietus reiškia, jog ši vėdinimo sistema purkš vandenį jums į veidą ir lašins lašus ant atramų rankoms. Jei situacija priešinga ir spigina kaitri saulė, jūs pastatę savo automobilį stovėjimo aikštelėje tikriausiai norėsite palikti bent šiek tiek pradarytą langą – viskas dėl tos pačios ventiliacijos. Tai puikus ženklas vagims, kuriems jūsų automobilis pasidaro prieinamesnis.
Visos šios situacijos skamba kaip košmaras, tačiau turime jums džiugią žinią – tokias bėdas pigiai ir greitai išsprendžia langų deflektoriai, dar žinomi kaip vėjo deflektoriai. Jums tikriausiai kyla daug klausimų – ar deflektoriai iš tiesų veiksmingi? Ar jie gali apsaugoti nuo lietaus? Ar jie neskleidžia papildomo garso važiuojant dideliu greičiu? Norėdami atsakyti į šiuos klausimus mes pasiremsime žmonėmis, kurie žino geriausiai – tai laimingi mūsų klientai įsigiję langų deflektorius. Pasak jų, vėjo deflektoriai išsprendžia visas aukščiau paminėtas problemas – jie paprasčiausiai veikia taip, kaip ir turi veikti. Taip pat šį tą byloja ir faktas, jog deflektorių pardavimai metai iš metų išlieka stabilūs.
Svarbu paminėti, jog jokie langų deflektoriai nepašalins vėjo sukeliamo garso visiškai, kuomet važiuojate greitkeliu su atvirais langais. Taip, nemalonus garsas bus sumažintas, bet jis liks. Deflektoriai geriausiai tinka naudojimui mieste ar priemiesčių keliuose, kur greičiai nėra labai dideli.
Dar vienas natūralus klausimas kylantis mūsų klientams – jei vėjo deflektoriai tokie naudingi, kodėl automobilių gamintojai jų nemontuoja į savo automobilius? Atsakymas labai paprastas: automobilių gamintojų tikslas yra pagaminti kuo pigesnį produktą, tinkantį kuo platesnei auditorijai. Ne visi žmonės nori turėti langų deflektorius ant savo automobilio – tai ir yra priežastis kodėl jie nemontuojami gamykliškai.
Norime su jumis pasidalinti informacija apie langų deflektorių suteikiamus privalumus, jų ypatybes bei skirtingus modelius.
Kas pigiau – oro kondicionierius ar atviri langai?
Praviri langai važiuojančiame automobilyje tiesiogiai įtakoja jo aerodinamines savybes, kadangi greitai judantis oras yra įtraukiamas į automobilio vidų. Langų deflektoriai užtikrina, jog įtraukiamas oras nekerta automobilio vidaus stačiu kampu, o įeina palei automobilio kraštus ir nesukuria papildomo pasipriešinimo, kuris ir padidina kuro sąnaudas.
Pašalindami pasipriešinimą, vėjo deflektoriai leidžia mėgautis efektyviu ventiliavimu išvengiant būtinybės didinti variklio apsukas siekiant išlaikyti pastovų greitį. Tai, kiek kuro pavyks sutaupyti naudojant deflektorius, priklauso nuo jūsų pasirenkamo greičio, automobilio formos bei kitų faktorių. Kaip bebūtų, kuro sąnaudų prasme efektyviau yra vėdinti automobilį sumontavus vėjo deflektorius ir važiuojant su pravertais langais bei išjungtu kondicionieriumi, nei su įjungtu kondicionieriumi bei uždarais langais.
Langų deflektoriai naudingi net tada, kai langai uždaryti
Vairuotojai kurie niekada neatidarinėja langų tikriausiai mano, jog vėjo deflektoriai yra visiškai nereikalingas pinigų švaistymas. Tai nėra tiesa – deflektoriai nukreipia lietaus vandenį nuo šoninių automobilio langų ir tokiu būdu pašalina vandens sroves, kurias galima pastebėti tekant automobilio šoniniais langais. Tai reiškia, jog ant kelio dangos susikaupusios druskos bei purvas nepateks ant jūsų automobilio šoninių langų, todėl jie išliks švarūs ir pagerins matomumą vairuojant.
Ant šoninių langų nusėdęs purvas sukuria papildomą spaudimą visiems langų pakėlimo komponentams. Nors tai ir atrodo kaip menkniekis neturintis jokios įtakos, per ilgą laiką šis papildomas spaudimas tampa priežastimi, kodėl langų pakėlimo mechanizmas susidėvi greičiau ir sugenda. Tai tokia pati svari mechanizmo susidėvėjimo priežastis kaip ir žiemą prie durelių prišalęs stiklas, kuris atidarinėjant langą yra tiesiog plėšiamas. Prieiname prie išvados, jog ilgoje perspektyvoje langų deflektoriai gali nutolinti automobilio remontą ir sutaupyti jums pinigų.
Deflektoriai – papildoma apsauga nuo vagių
Visi laimingieji turintys garažus ar automobilio stovėjimo vietą po stogu to nesupras – jiems nereikia palikti praverto lango tam, jog saulė neprikaitintų automobilio vidaus. Jiems taip pat nereikia apsaugos nuo lietaus lašų, galinčių patekti pro pravertą langą.
Deja, tačiau dauguma vairuotojų tokios prabangos neturi ir savo automobilį palieka po atviru dangumi. Tokiems vairuotojams puikiai pasitarnauja tamsios spalvos vėjo deflektoriai, kurie apsaugo nuo saulės spindulių ir lietaus lašų tuomet, kai automobilis paliekamas stovėti su šiek tiek pravertu langu.
Dauguma vagių siekia nesukelti įtarimo ir neatkreipti į save dėmesio, todėl dairydamiesi potencialaus grobio automobilių aikštelėse juda greitai. Pradarytas langas leidžia daug lengviau ir greičiau įsibrauti į automobilį, todėl dauguma ilgapirščių dairosi būtent šio požymio. Jei jūsų automobilyje bus sumontuoti langų deflektoriai, praviras langas bus užstotas ir niekam nekris į akis, o tai sumažina įsilaužimo tikimybę.