Vaizdo registratoriai
-
Kaina
-
Radarų detektorius
-
GPS radarų duomenų bazė
-
Judesio daviklis
-
Kamerų kiekis
-
Garantija (mėn.)
Vaizdo registratorius užtikrins jūsų saugumą
Asmeninis saugumas yra svarbus kiekvienam mūsų, tačiau įvairių eismo įvykių ne visada pavyksta išvengti. Tokiais atvejais tenka aiškintis, kas yra auto įvykio kaltininkas, ir tą nustatyti ne visada yra paprasta. Vaizdo registratoriai šiuo metu yra viena populiariausių priemonių, kurios padeda nustatyti eismo įvykio kaltininką – šie įrenginiai šiuo metu yra itin populiarūs Rusijoje. Vaizdo registratorius nėra labai senas išradimas, o mintis sukurti tokį įrenginį kilo Azijoje – čia eismas yra tiesiog užkimštas motoroleriais, ir tikrai ne visi šių transporto priemonių vairuotojai yra atsakingi. Amerikoje tik visai neseniai pradėta naudoti vaizdo registratorius, tačiau po truputį prieinama vieningos nuomonės, kad šie prietaisai yra tiesiog būtinybė.
Objektyvi informacija apie auto įvykius
Amerikoje vaizdo registratoriai anksčiau buvo naudojami tik automobilių lenktynėse – filmuota medžiaga lenktynininkai dalindavosi socialinių tinklų paskyrose, o nelaimės atveju vaizdo registratoriaus įrašai leisdavo išnagrinėti eismo įvykio situaciją. Dėl tų pačių priežasčių motociklininkai ėmė naudoti kameras, tvirtinamas prie šalmų. Didžioji dalis automobiliuose naudojamų vaizdo registratorių yra tvirtinami priekinėje automobilio dalyje, tačiau galima rasti ir kitokių video registratorių modelių, kurie gali būti tvirtinami prie veidrodėlio, ar panašiai. Video registratorius turi ribotą atminties kiekį, todėl tuomet, kai talpykla tampa pilna, įrenginys ištrina seniausius įrašus, ir filmuojama toliau. Žinoma, visada įrašus galima perkelti į tam tikras laikmenas, ir tokiu būdu atlaisvinti vietą filmavimui. Dažniausiai vaizdo registratorius gali nenutrūkstamai filmuoti kelias valandas, tačiau tai visada priklauso nuo konkretaus pasirinkto įrenginio. Kai kurie šių įrenginių nustato tikslią vietą, kurioje buvo atliktas filmavimas, taip pat fiksuojamas laikas bei transporto priemonės greitis. Nesvarbu, koks konkretus video registratorius bus pasirenkamas, svarbiausia yra tai, kad filmuota medžiaga leis pateikti nešališką informaciją apie eismo įvykius. Jei vaizdinė medžiaga nėra pateikiama, auto įvykių nagrinėjimas gali būti ilgas ir gana keblus – juk kiekvienas eismo dalyvis pateikia savąją versiją, kuri nebūtinai yra teisinga.
Svarbiausi video registratoriaus privalumai
- Vaizdo registratorius padeda greičiau ir paprasčiau nustatyti tikrąjį auto įvykio kaltininką, nes šiuo įrenginiu užfiksuojama vaizdinė medžiaga. Eismo įvykyje paprastai dalyvauja du ar daugiau vairuotojų, tačiau paprastai nė vienas jų nenori prisiimti atsakomybės. Natūralu, kad eismo įvykio dalyviai pateikia tokią versiją, kuri jiems yra palankesnė, todėl avarijos kaltininkas ne visada yra tinkamai nustatomas. Tuo atveju, jei yra pateikiama vaizdinė medžiaga, išnagrinėti susiklosčiusią situaciją tampa kur kas paprasčiau, taigi, sutaupoma tikrai nemažai laiko;
- Kai kurie vaizdo registratoriai ne tik užfiksuoja eismo įvykį, bet taip pat pateikia ir tam tikrą svarbią informaciją. Pavyzdžiui, gali būti nustatomas greitis, kuriuo tuo metu važiavo vaizdo registratoriaus savininkas, taip pat gali būti nustatoma smūgio jėga automobilių susidūrimo metu, ir t.t.
Na, o ką galima pasakyti apie trūkumus?
Video registratorius akivaizdžiai gali būti viena geriausių priemonių, padedančių nustatyti eismo įvykio kaltininką, tačiau būtų ne visai sąžininga nekalbėti apie tam tikrus niuansus, kada šis įrenginys ne tik nepadeda, bet taip pat gali ir pakenkti:
- Kai kuriose valstybėse yra draudžiama filmuoti ar fotografuoti asmenis be jų leidimo, ir visai nesvarbu, kad vaizdo registratoriumi tiesiog siekiama nustatyti galimo auto įvykio kaltininką. Yra užfiksuota atvejų, kada motociklininkai, naudoję vaizdo kameras, buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn, nes jie nufilmavo policijos pareigūnus. Lietuvoje vaizdo registratoriaus naudojimas yra visiškai legalus, tačiau tuomet, jei vyksite į svečias šalis, pasidomėkite, ar filmuoti kelionės metu yra legalu. Laimei, šiandien vis daugiau valstybių įteisina eismo filmavimą, nes tai padeda paprasčiau nustatyti, kas sukėlė avariją;
- Video registratoriaus įamžinta medžiaga nebūtinai liudija jūsų naudai – nustatomas tikrasis eismo įvykio kaltininkas. Labai svarbu tai, kad eismo įvykio metu užfiksuota medžiaga būtų išsaugoma – ir visai nesvarbu, ar avariją sukėlėte jūs, ar tai padarė kitos transporto priemonės vairuotojas. Renkantis video registratorių svarbu pasidomėti, kokia yra maksimali filmavimo trukmė – kuo didesnė bus vaizdo registratoriaus talpa, tuo ilgesnį laiką galėsite filmuoti. Užfiksuoti vaizdo įrašai gali būti perkeliami į kompiuterį ar į tam tikras laikmenas, kuriose galima saugoti įvairią informaciją.
Pasirūpinkite savo saugumu
Jei vaizdo registratorius bus tvirtinamas ant priekinio automobilio stiklo, pasirūpinkite, kad šis įrenginys nesumažintų matomumo. Jei video registratorius yra tvirtinamas vairuotojo pusėje, jo plotis neturėtų būti didesnis nei penkių colių, o tuomet, jei video registratorius bus tvirtinamas keleivio pusėje, vaizdo registratoriaus plotis gali būti kiek didesnis – iki septynių colių. Vis dėlto, tai neturėtų būti problema, nes didžioji dalis šiuolaikinių vaizdo registratorių yra dar mažesni.
Automobilių gamintojų siūlomos galimybės
Kai kurie neseniai sukurti automobilių modeliai turi jau įmontuotą kamerą, kuri leidžia įrašyti vaizdinę medžiagą. Pavyzdžiui, visai neseniai pasirodę automobiliai „Chevrolet Corvette Stingray“ ir „2016 Camaro“ turi „Performance Data Recorder” (PDR) sistemą. Tai – 720p HD kamera, montuojama galinio vaizdo veidrodėlio korpuse. Palanku tai, kad ši vaizdo įrašymo sistema taip pat turi ir mikrofoną, skirtą įrašyti automobilyje sklindantį garsą. Taip pat video registratorius nustato GPS koordinates bei kitus duomenis, kurie gali būti svarbūs nagrinėjant eismo įvykio situaciją. „Cadillac CT6” taip pat siūlo galimybę filmuoti naudojant priekinę ir galinę kamerą, o užfiksuoti vaizdo įrašai yra išsaugomi SD kortelėje. Spėjama, kad tik laiko klausimas, kada šiais pavyzdžiais paseks ir kiti automobilių gamintojai – juk vairuotojų saugumas visada yra pats svarbiausias.