Naudinga informacija pirkėjui!
Elektroninis pirkėjų ginčų sprendimas
Jei jūs įsigijote prekių ar paslaugų internetu ir dėl jų kokybės ar savybių esate nepatenkintas, arba manote kad jūsų, kaip pirkėjo teisės yra pažeistos, jūs turite teisę kreiptis iį Valstybinę vartotojų teisių tarnybą (Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius; www.vvtat.lt) arba pateikti skundą per Elektroninio vartotojų ginčų sprendimo platformą. Šioje platformoje jūsų ginčą išnagrinės kompetetinga valstybinė institucija ir padės rasti problemos sprendimą. Platforma veikia daugumoje Europos Sąjungos valstybių narių, tad į ją kreiptis galite net jei įsigijote preke iš kitos ES valstybės narės nei gyvenate.
Elektroninę vartotojų ginčų sprendimo platformą rasite adresu: http://ec.europa.eu/consumers/odr/
Elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymas
Elektros ir elektroninė įranga negali būti šalinama su komunalinėmis atliekomis. Ši įranga susideda iš daugelio komponentų ir įvairaus cheminių medžiagų mišinio, kuris kenksmingas gamtai. Kai kurios medžiagos irdamos aplinkoje gali užteršti dirvožemį ar kitaip pakenkti natūraliems gamtos procesams. Kviečiame būti sąmoningiems ir neteršti gamtos elektros ir elektronikos atliekomis, o šias atliekas šalinti perduodant jas atliekų tvarkytojams, kurie užtikrina tinkamą tokių atliekų perdirbimą ar utilizavimą su mažiausia galima žala gamtai.,
Įsigydami naują elektros ar elektronikos įrenginį, seną, neveikiantį turite teisę palikti pardavimo vietoje kurioje įsigyjate naują, visi platintojai privalo priimti iš pirkėjų tokis pat paskirties prekę ir perduoti atliekų tvarkytojams tinkamai utilizuoti. Taip pat elektros ir elektroninę įrangą galite nemokamai perduoti sutvarkyti artimiausioje stambiagabaričių atliekų aikštelėje. Artimiausios aikštelės adreso teiraukitės savo savivaldybėje.
Baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymas
Panaudotus ir nebetinkamus naudoti akumuliatorius bei baterijas draudžiama šalinti kartu su buitinėmis atliekomis. Baterijų bei akumuliatorių viduje slepiasi ypač pavojingas žmogui bei gamtai cheminių medžiagų kokteilis, kuris, tinkamai jo nesutvarkius, gali patekti į aplinką ir padaryti didelės žalos. Visus akumuliatorius bei baterijas būtina surūšiuoti ir perduoti atliekų perdirbėjams. Vartojai gali perduoti akumuliatorius ar baterijas šių produktų platintojams. Baterijų ir akumuliatorių platintojai privalo šiuos gaminius iš gyventojų surinkti nemokamai ir pasirūpiti tinkamu jų sutvarkymu. Taip pat baterijas ir akumuliatorius surenka ir pasirūpina jų tolimesniu sutvarkymu stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelės, šios aikštelės įrengtos kiek vienoje savivaldybėje. Artimiausios aikštelės adreso teiraukitės savo savivaldybėje.
Pakuočių atliekų tvarkymas
Prekių pakuočių nederėtų šalinti kartu su buitinėmis atliekomis. Pagal galiojančius pakuotėms Europos Sąjungos teisės aktus visos pakuotės privalo būti pagamintos iš medžiagų kurias galima tinkamai sutvarkyti - perdirbti arba panaudoti energijai gaminti. Pašalintos su buitinėmis atlikomis, pakuotės užpildo sąvartynus ir nėra panaudojamos neracionaliai. Dauguma pakuočių gali būti perdirbtos ir panaudotos dar daugybę kartų, vietoje to kad atsidurtų atliekų sąvartyne. Lengviausiai perdirbamos popieriaus, plastiko ir metalo pakuotės, dalis pakuotės gali būti netinkama perdirbimui, tačiau iš jos galima gauti energiją deginant - tokiu būdu pakuotė tampa kuru ir teikia naudą, o ne atgula sąvartynan. Pakuočių atliekas patogiausia šalinti sumetant jas į tam skirtus konteinerius ar priduodant surinkimo punktuose.