svoris
-
Kaina
-
Šaldytuvo tipas
-
Įtampa (V)
-
Svoris (kg)
-
Akumuliatoriaus iškrovos apsauga
-
Maitinimas nuo cigarečių pridegiklio lizdo
-
Rezervinė šalčio palaikymo sistema
-
Šaldymo elementas
Automobilinis šaldytuvas, kaip išsirinkti tinkamą?
Jei planuojama ilgesnė kelionė, išsiversti be šaldytuvo gali būti gana keblu, tad automobilinis šaldytuvas gali būti tikrai puikiu pasirinkimu. Tokia įranga gali būti naudojama 24 valandas per parą septynias dienas per savaitę, tad visai nesvarbu, kokius maisto produktus ir gėrimus nuspręsite pasiimti su savimi – galėsite būti užtikrinti, kad kelionės metu jie išliks švieži ir išlaikys geriausias skonio savybes
Kokio dydžio automobilinį šaldytuvą pasirinkti?
Jei ieškote kuo galingesnio automobilinio šaldytuvo, natūralu, kad jis automobilyje užims daugiau vietos, sunaudos daugiau energijos, ir kainuos brangiau. Taigi, ieškant tinkamiausio automobilinio šaldytuvo svarbu įvertinti tai, koks jo dydis gali būti optimalus:
- 25 litrų automobiliniame šaldytuve telpa mažiau nei 27 gėrimų skardinės. Tokios talpos automobilinis šaldytuvas puikiai tinka tada, kai į darbą pasiimami namuose gaminti pietūs, taip pat toks šaldytuvas puikiai praverčia ir tada, kai su savimi reikia turėti tam tikrų vaistų, kurie turi būti laikomi pakankamai šaltai;
- 35 litrų automobiliniame šaldytuve telpa maždaug 47 gėrimų skardinės. Tokio dydžio šaldytuvas yra optimalus pasirinkimas, kai dviese vykstama į savaitgalio kelionę;
- 40 litrų šaldytuve telpa apie 60 gėrimų skardinių. Toks automobilinio šaldytuvo dydis yra laikomas standartiniu, ir yra puikus pasirinkimas tuomet, kai dviese ar trise vykstama į savaitgalio kelionę;
- 50 litrų automobiliniame šaldytuve galima sutalpinti maždaug 72 gėrimų skardines. Toks šaldytuvas yra pakankamai didelis, kad jame būtų galima sutalpinti visai šeimai skirtą maistą bei išlaikyti šaltus keliems asmenims skirtus gėrimus;
- 60-65 litrų automobilis šaldytuvas talpina maždaug 106 gėrimų skardines. Toks šaldytuvo dydis gali būti tinkamas tuomet, kai į kelių dienų išvyką vykstama penkiese;
- 80 ir daugiau litrų automobiliniai šaldytuvai leidžia atvėsinti maždaug 120 gėrimų skardinių. Tai – idealus pasirinkimas tuomet, kai išvyką keliaujama su gana didele draugų kompanija.
Automobilinio šaldytuvo tipas
- Kompresoriniai automobiliniai šaldytuvai veikia panašiai, kaip ir namuose naudojami šaldytuvai. Toks automobilinis šaldytuvas veikia nuo 12 ar 24 V įtampos automobilio elektros grandinėje arba jį galima prijungti prie papildomos baterijos. Palanku tai, kad tokio šaldytuvo darbo našumas yra pakankamai efektyvus net ir tada, jei automobilyje yra gana karšta. Taip pat toks automobilinis šaldytuvas gali naudoti saulės kolektorių kaupiamą energiją, jei šaldytuvas yra naudojamas ne transporto priemonėje. Šaldytuvas veikia pakankamai sklandžiai net ir tada, jei važiuojama nelygiais paviršiais. Įprastai tokie automobiliniai šaldytuvai naudoja gana nedaug energijos, todėl laikomi vienais efektyviausių. Vis dėlto, kompresoriniai šaldytuvai turi ir tam tikrų trūkumų. Vienas jų yra tai, kad esant ženkliems temperatūros svyravimams gali būti gana sudėtinga nustatyti pastovią šaldytuvo temperatūrą;
- Absorbciniai automobiliniai šaldytuvai gali veikti degindamas dujas balione, arba būti pajungtas prie 12 V, 24 V ar 240 V elektros maitinimo. Toks automobilinis šaldytuvas veikia pakankamai tyliai, yra pakankamai galingas, tačiau jam gali prireikti gana sudėtingos baterijų veikimo sistemos. Absorbciniam šaldytuvui yra reikalinga gana gera ventiliacija, tad uždaroms priekaboms toks pasirinkimas nėra pats tinkamiausias. Dažniausiai absorbciniai šaldytuvai naudojami kemperiuose. Dar vienas abrsorbcinių automobilinių šaldytuvų trūkumas yra tai, kad jie nėra tokie efektyvūs kaip kompresoriniai šaldytuvai;
- Termoelektriniai šaldytuvai nepadeda atšaldyti maisto bei gėrimų, tačiau toks sprendimas puikiai tinka tada, kai norima išlaikyti atšaldytų maisto produktų bei gėrimų vėsumą. Termoelektrinis automobilinis šaldytuvas puikiai pasiteisina tada, kai neilgam laikotarpiui vykstama į gamtą, ar tada, kai norima palaikyti parduotuvėse įsigytų produktų temperatūrą (pavyzdžiui, jei lauke yra labai karšta, ar ne iš karto planuojama keliauti namo).
Šaldytuvas, šaldiklis, o gal abu?
Automobiliniai šaldytuvai gali būti kelių tipų: šaldytuvai, šaldikliai arba šaldytuvai su šaldikliu. Kuri šių pasirinkimo galimybių bus palankiausia, tai priklausys nuo to, kokiu tikslu šį įrenginį naudosite:
- Jei automobilinis šaldytuvas bus reikalingas tik tam, kad gėrimus ar maisto produktus galėtumėte atvėsinti porai dienų, šaldiklis jums tikrai nebus reikalingas;
- Vis dėlto, jei kelionė trunka ilgiau nei kelias dienas, gali praversti ir tokie šaldytuvai, kurie taip pat turi ir šaldymo kamerą. Joje galite laikyti gana greitai gendančius produktus, kuriuos planuojate vartoti vėliau nei po kelių dienų, taip pat galėsite paruošti gėrimams skirtų ledo kubelių, ir t.t.;
- Kai kurie automobiliniai šaldytuvai atlieka dvejopą funkciją, tačiau neturi skiriamųjų sienų. Tai yra palanku dėl to, kad tokiu būdu yra sutaupoma vietos: apačioje gali būti laikomi atvėsinti švieži maisto produktai, o viršuje – produktai, kuriems yra reikalingas smarkesnis šaldymas.
Energijos vartojimas
Jei nuspręsite pasirinkti tokį automobilinį šaldytuvą, kuris veikia nuo baterijos, tokiu atveju svarbu atsižvelgti į tai, kiek laiko automobilio baterijos pakaks palaikyti nenutrūkstamą šaldytuvo darbą. Priešingai nei namuose naudojami šaldytuvai, automobiliniai šaldytuvų efektyvumo klasė nėra vertinama žvaigždutėmis. Renkantis automobilinį šaldytuvą labai svarbu įsitikinti, kad jis turi jūsų automobiliui tinkančią jungtį. Didžioji dalis automobilinių šaldytuvų turi kištuką, tinkantį automobiliniam cigarečių degikliui, tačiau tokį kištuką turi ne visi šaldytuvų modeliai, kiti, ypatingia sunkvežimių šaldytuvai, dažnai yra montuojami automobilyje stacionariai.
Automobilinių šaldytuvų montavimas
Svarbu įsitikinti, kad automobilinis šaldytuvas yra pritaikytas jūsų transporto priemonės modeliui. Tai yra svarbu dėl to, kad aštrūs šaldytuvo kampai nepažeistų jūsų automobilio bei šalia esančių daiktų, o šio įrenginio transportavimas būtų pakankamai saugus.
Izoliacija
Automobilinio šaldytuvo izoliacija – taip pat labai svarbi. Pakankama izoliacija gali užtikrinti kur kas mažesnę automobilinio šaldytuvo apkrovą, todėl energijos sunaudojimas taps mažesnis. Nors metalas yra patvaresnis už plastiką, tačiau jis kur kas prastesnis šilumos izoliatorius, tad šaldytuvui tenka didesnė apkrova, norint palaikyti temperatūrą nepakitusią.
Ilgaamžė šaldytuvo konstrukcija
Klientams visada svarbu tai, kad automobilinis šaldytuvas tarnautų kuo ilgesnį laiką, tad atkreipkite dėmesį į tai, ar jo konstrukcija yra pakankamai tvirta ir patikima. Atkreipkite dėmesį ne tik į tai, ar šaldytuvo korpusas yra pakankamai tvirtas (jis turėtų išlaikyti ant jo stovintį žmogų), bet taip pat ir į tai, ar šaldytuvo vyriai bei kitos dalys yra pakankamai kokybiškos. Automobilinių šaldytuvų korpusai gali būti gaminami iš stiklo pluošto (jis yra atsparus korozijai, todėl puikiai tinka tuomet, jei keliaujama vandeniu), taip pat iš metalo arba plastiko.
Šaldytuvo kompresorius
Šaldytuvo kompresorius – vienas svarbiausių kriterijų, kurį būtina įvertinti renkantis tinkamiausią šaldytuvą. Tuo atveju, jei automobilinį šaldytuvą perkate pirmą kartą, apsispręsti gali būti gana sudėtinga, tačiau tikrai nesuklysite, jei nuspręsite rinktis puikiai vertinamų ir laiko patikrintų gamintojų kompresorius. Kompresorių gaminimo lyderiais yra laikomi SECOP (Danfoss), Sawa, Fuji bei Waeco.
Šaldytuvo ventiliatoriaus vieta
Renkantis automobilinį šaldytuvą taip pat svarbu pasidomėti, kokioje vietoje yra sumontuotos ventiliavimo angos. Tai yra svarbu dėl to, kad šaldytuvą transporto priemonėje būtų galima tinkamai sumontuoti. Tuo atveju, jei nebus užtikrinama pakankama šaldytuvo ventiliacija, įrenginio efektyvumas neišvengiamai sumažės, o kompresorius, dėl nepakankamo vėsinimo, gali net sugesti.
Šaldytuvo valdymas
Taip pat palanku pasidomėti, ar automobilinio šaldytuvo valdymas yra pakankamai paprastas bei patogus. Įvertinkite tai, ar galima reguliuoti šaldytuvo temperatūrą (ir kaip tai galima padaryti), ir tokiu atveju apsispręsti gali būti dar paprasčiau.
Šaldytuvo valymas
Turbūt sutiksite, kad šaldytuvo valymas kartais tampa tikru iššūkiu, tad ieškodami tinkamiausio automobilinio šaldytuvo atsižvelkite į tai, ar jo lentynėlės yra pakankamai lengvai išimamos, ar nėra sunkiai pasiekiamų vietų, ir t.t. Būtent tai užtikrins, kad šaldytuvo valymas nebus labai sudėtingas. Ypatingai patogu kuomet šaldytuvas komplektuojamas su specialiu vieliniu krepšiu, jis gali būti išimamas kartu su visais produktais, o išvalius automobilio šaldytuvą - jį galima lengvai įstatyti atgal. Tokiu atveju neprireiks išiminėti visų produktų po vieną.
Atsarginių dalių įsigijimas
Net ir tada, jei automobilinis šaldytuvas yra tinkamai prižiūrimas, kartais tenka pakeisti atsargines jo dalis. Taigi, svarbu pasidomėti, ar nekils problemų jų įsigyti, nes priešingu atveju automobilinio šaldytuvo remontas gali būti pernelyg sudėtingas ir gana brangus. Geriausia rinktis puikią reputaciją užsitarnavusių gamintojų šaldytuvus, nes tokiu atveju atsarginių detalių paieška nebus pernelyg sudėtinga, o jų kaina taip pat bus palanki.
Nestandartiniai automobiliniai šaldytuvai
Nors šiuo metu siūlomų standartinių automobilinių šaldytuvų pasirinkimas yra tikrai labai platus, tačiau kartais pirkėjai domisi galimybe įsigyti nestandartinį įrenginį. Tokia galimybė taip pat egzistuoja, ir palanku yra tai, kad galima rinktis ne vien tik reikalingus šaldytuvo matmenis, bet taip pat ir montavimo tipą, ir t.t. Taigi, jei parduotuvėse nepavyksta rasti tokio šaldytuvo, kuris geriausiai pateisintų jūsų poreikius, galite rinktis pagal individualius pageidavimus gaminamus šaldytuvus – nors reikės palaukti ilgiau, tačiau kartais tą daryti tikrai verta.
Kokių turite automobilinių šaldytuvų dydžių?
Galime pasiūlyti automobilinių šaldytuvų, kurių dydžiai yra nuo 25 l iki 97 l.
Ar jūsų parduodami šaldytuvai kompresoriniai?
Taip, visi mūsų siūlomi šaldytuvai kompresoriniai, jie palaiko nustatytą temperatūrą nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros.
Ar galima nustatyti neigiamą, minusinę temperatūrą šaldytuve?
Daugumoje modelių – taip. Kai kurie modeliai turi ir atskiras šaldytuvo bei šaldiklio zonas.