Automobiliniai kilimėliai nėra pirmo būtinumo prekė, tačiau jų svarba atsiskleidžia bandant išsirinkti tinkamiausią modelį savo transporto priemonei. Ir, nors jie nėra tokie gyvybiškai svarbūs automobiliui, kaip, tarkime, akumuliatorius, jų išsirinkimas gali tapti nemenku galvos skausmu. Poreikis kokybiškiems automobiliniams kilimėliams ypatingai išauga pablogėjus oro sąlygoms, kuomet visas gatvių purvas su batais keliauja į automobilio saloną, o tai visiškai nepageidautina. Toliau apžvelgsime visus automobilių kilimėlių tipus, pateiksime pranašumus ir trūkumus. Nagrinėsime tiek jų galimybes bei tam tikras savybes, tiek konkrečius nurodytų prekių, parduodamų mūsų rinkoje, atstovus.
Vieno automobilių kilimėlių modelio, kuris tiktų absoliučiai visoms transporto priemonėms, išskirti, be abejo, neįmanoma. Dėl to aptarsime kilimėlius, labiausiai tinkančius B kategorijos, masinės gamybos automobiliams, labiausiai paplitusiems tarp šiuolaikinių auto mylėtojų. Praktika rodo, kad toli gražu ne visi renkasi kokybiškus automobilių kilimėlius, atidėdami šį pirkinį geresniems laikams. Išsiaiškinsime kokius rinkti, o kokių, gal būt, vertėtų atsisakyti.
Automobilinių kilimėlių rūšys
Sunkiausia renkantis kilimėlius apsispręsti dėl medžiagos iš kurios jie pagaminti. Svarbu atsižvelgti į klimato sąlygas, kuriomis automobilis yra eksploatuojamas. Regionuose kur vyrauja šaltas klimatas ir atšiaurios žiemos, puikiausiai tiks tekstiliniai kilimėliai. Šiltesniuose regionuose arba pavasario-vasaros sezonui rekomenduojama medžiaginius kilimėlius keisti guminiais, pagamintais iš PVC ar plastiko. Šie ypatingai gerai surenka purvąbei dulkes.
Automobilių rinkoje yra paltus pasirinkimas įvairiausių kilimėlių, skirtų tiek salonui, tiek bagažinėms, tačiau, kad ir kur planuojama dėti perkamą gaminį, būtina nepamiršti saugumo ir patogumo. Saugumą užtikrinakilimėlis nepriekaištingai priglundantis ir visiškai padengiantis automobilio grindis. Tinkamai parinktas kilimėlis nekels diskomforto ir, vairuojant automobilį, netrukdys spausti pedalų. Taip pat saugusautomobilio kilimėlis bus neslidus, o išorinėje pusėje turės tvirtinimo elementus, užtikrinančius tvirtą sukibimą su automobilio grindimis. Jei kilimėlis šių elementų neturi, tai pakankamai svari priežastis rinktiskitą produktą. Kilimėlių su velcro lipdukais taip pat vertėtų atsisakyti, kadangi jie neužtikrina patikimos fiksacijos. Prastai pritvirtintas kilimėlis trukdys saugiai vairuoti.
Automobilinių kilimėlių tipai
Iš gausybės automobilių rinkoje siūlomų kilimėlių modelių išsirinkti tinkamus gali būti gana sunku. Ir, nors visų jų paskirtis yra užkirsti kelią purvo kaupimuisi automobilio salone ir palengvinti jo valymą, visgi, vertėtų išsiaiškinti visus siūlomų kilimėlių modelių pranašumus ir trūkumus.
Poliuretaniniai ir guminiai automobilių kilimėliai
Tam, kad išsiaiškintume, kurie automobilių kilimėliai geresni, derėtų apžvelgti tam tikrus guminių bei poliuretaninių gaminių ypatumus. Poliuretaniniai kilimėliai patvaresni ir neskleidžia nemalonaus kvapo. Savo ruožtu guminiai yra vienodo storio, abejose pusėse vyrauja tas pats raštas. Perkant pastaruosius, patartina rinktis spygliuotu paviršiumi, apsaugančiu nuo slydimo. Dar vienas guminių kilimėlių pranašumas slypi tame, jog juos labai paprasta pakloti. Poliuretano gaminiai išsiskiria savo lengvumu ir lygumu, dėl ko kartais gali slidinėti. Jie tinkamesni šiltajam metų laikui, nes žiemą kietėja, praranda savo elastingumą.
Žinoma, lyginant su elegantiškais 3D kilimėliais, poliuretaniniai ir guminiai analogai atrodo prasčiau, bet yra gerokai praktiškesni. Daugelis vairuotojų renkasi guminius kilimėlius dėl jų prisitaikymo prie įvairių oro sąlygų bei prieinamos kainos.
Tekstiniai kilimėliai automoibiliams
Įsigijus tekstilinius automobilių kilimėlius, nuomonė apie kitus gaminius gali kardinaliai pasikeisti. Jie ne tik puikiai atlieka savo tiesioginę funkciją – renka dulkes bei purvą, bet ir yra puiki puošmena transporto priemonei. Rinkoje galima rasti praktiškai bet kokios spalvos kilimėlių, idealiai tinkančių bet kokio automobilio salonui. Jie puikiai sugeria drėgmę, todėl salone nesikaups vanduo. Kokybiški tekstiliniai kilimėliai gali sugerti apie 2 litrus vandens (tai įtakos jo kainą). Visgi, nepaisant visų pliusų ir patrauklios išvaizdos, šaltuoju metų laiku jų priežiūra ganėtinai sudėtinga, jie greitai susidėvi ir praranda patrauklumą.
Universalūs automobilių kilimėliai
Rinkdamiesi kilimėlius savo automobiliams, vairuotojai dažnai ieško patrauklaus, bet nebrangaus varianto. Siekiant išvengti nemalonaus kvapo ir tam tikrų kitų trūkumų specialistai rekomenduoja rinktis universalius kilimėlius. Produktai, orientuoti į Rusijos vartotoją, turi būti atsparūs temperatūrų svyravimams nuo -50°C iki +50°C. Tokius reikalavimus atitinka kilimėliai iš termoplastinio elastomero. Kartu su tokiais kilimėliais naudodami kiliminius įdėklus turėsite universalų variantą, tinkantį bet kuriuo metų laiku.
Išsirinkite vėjo deflektorius savo automobiliui čia:
Modeliniai automobiliniai kilimėliai salonuiBagažimės kilimėliai
Universalūs automobilių kilimėliai
Mikroautobusų krovinių skyriaus kilimėliai