Vairuoti viena ranka, kita laikant telefoną prie ausies - ne pats tinkamiausias variantas, nes kalbėjimas mobiliuoju telefonu ne tiktai atitraukia vairuotojo dėmesį, tačiau vairuotojas neturi galimybės tinkamai valdyti transporto priemonę. Visa tai gali nesunkiai sukelti eismo įvykį. Laimei, technologijos plėtra lėmė, kad jau galima automobilyje įsidiegti Bluetooth laisvų rankų įrangą, kuri iš didžiulės naujovės po truputį tampa dar vienu visiems įprastu prietaisu automobilyje.
Labai pravartu žinoti, kad laisvų rankų įranga automobilyje ne tiktai prideda komforto automobilyje, tačiau taip pat padeda išvengti problemų su policija - už naudojimąsi telefonu prie vairo Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo 60 iki 80 Eurų.
Šiuolaikinės laisvų rankų įrangą automobilyje dažnai vadiname paprastai, tiesiog „laisvos rankos“, tačiau reiktų turėti omenyje jog ne visos „laisvos rankos“ yra vienodos, dažnai panašūs prietaisai turi skirtumų, apie kuriuos įsigydami nesusimąstome, todėl pravartu mokėti teisingai pasirinkti jums reikalingą įrenginį.
Kaip teisingai pasirinkti laisvų rankų įrangą automobiliui?
Pirmiausiai būtina nuspręsti kokio tipo laisvų rankų įrangą savo automobilyje naudosite. Paprasčiausias variantas - laisvų rankų įranga „viskas viename“. Tai nedidelis įrenginys su baterija, pavyzdžiui modelis Parrot Unikit, dažniausiai montuojamas ant vairuotojo saulės skydelio. Šio tipo laisvų rankų įrenginio korpuse sumontuota visas sistema, jo viduje slepiasi mikrofonas, garsiakalbis, procesorius, taip pat dažnai toks prietaisas turi keletą mygtukų valdymui. Tai pigiausias laisvų rankų įrangos automobilyje variantas, labiau tinkamas naudoti laikinoje transporto priemonėje, pavyzdžiui išnuomotame automobilyje. Prietaiso privalumas – jo mobilumas ir naudojimo paprastumas – pakraunate bateriją, užkabinate ant saulės skydelio ir jau galite naudoti. Tačiau naudojimo patogumas lieka antrame plane – dažnai tokio tipo laisvų rankų įranga neturi ekranėlio, tad nematysite kas jums skambina, taip pat kaskart tek rankiniu būdu pritylinti automobilyje grojančią muziką, o jei ji gros labai garsiai – skambučio galite tiesiog neišgirsti, pokalbio kokybe taip pat galite nelikti patenkinti šimtu procentų – dėl technologinių ir konstrukcinių ypatybių pašnekovas gali girdėtis tyliau, o jūsų balsas pašnekovui gali būti perduodamas prastesnės kokybės. Taip pat verta nepamiršti ir žmogiškojo faktoriaus – pakanka pamiršti pakrauti bateriją ir laisvų rankų įranga automobilyje išsijungs pačiu netinkamiausiu metu.
Daug tobulesnis variantas – montuojama laisvų rankų įranga. Tokios laisvų rankų įrangos komplektą dažniausiai sudaro ekranėlis, valdymo mygtukai, procesoriaus blokas ir pajungimo laidai. Toks laisvų rankų įrangos komplektas nebėra mobilus, jis montuojamas automobilyje stacionariai ir yra sujungiamas su mašinos garso sistema. Atrodytų netenkame vieno privalumo, tačiau tai atveria labai daug naujų galimybių:
- Įranga su ekranėliu parodys skambinančiojo vardą;
- Patogiai naudositės nauju įrenginiu - valdymo mygtukus galima sumontuoti jums patogioje vietoje (kai kurie modeliai turi net belaidį pultą tvirtinamą prie automobilio vairo);
- Laisvų rankų įranga sumontuota automobilyje bus prijungta prie automobilio garso sistemos, todėl skambučio metu ji automatiškai išjungs muziką ir jūsų pašnekovo balsą nukreips į automobilio garso kolonėles;
- Atskirai montuojamas kryptinis mikrofonas bus nukreiptas tiesiai į vairuotoją, taip pagerinant perduodamo balso kokybę;
Be jau paminėtų savybių, dauguma aukštesnės klasės montuojamų laisvų rankų įrangos komplektų turi ir kitų privalumų, pavyzdžiui galimybė leisti muziką iš jūsų telefono tiesiai Bluetooth ryšiu! Tam būtina kad įranga palaikytų Bluetooth ryšio protokolą AD2P, jį palaiko visi Parrot gamintojo MKi serijos komplektai. Taip pat dalis modelių turi AUX, USB bei SD jungtis, kurios dar labiau praplečia garso sistemos galimybes jūsų automobilyje.
Į ką atkreipti dėmesį?
Jau kuris Bluetooth laisvų rankų automobiliams gamyboje neginčytinas lyderis yra Prancūzijos koncernas Parrot. Šis elektronikos gamintojas, su savo 243 milijonų Eurų metine apyvarta, yra Bluetooth technologijų pionierius, gerai pasaulyje žinomas ne tik dėl savo laisvų rankų įrangos produktų automobiliams bet ir dėl kitų Bluetooth sąsaja valdomų įrenginių, tokių kaip įvairūs skraidantys ar ratuoti dronai ar net elektroniniai namie augančių gėlių priežiūros įrenginiai. Aukštą gaminių kokybę bei technologinį pranašumą liudija tai, jog Parrot pagamintus Bluetooth procesorius įsigyja ir savo gaminiuose naudoja automobilių gamintojai Audi, Volvo, Ford, Honda, Chrysler, Kia, Hyndai bei elektronikos gamintojas Pioneer. Parrot siūlo klientams pasirinkti laisvų rankų įrangą iš trijų jų gaminamų įrangos serijų:
- Minikit – pats paprasčiausias įdiegti bei naudoti Bluetooth laisvų rankų automobiliams modelis tvirtinamas ant saulės skydelio virš vairuotojo galvos. Minikit gaminamas su įkraunamu akumuliatoriumi ir nėra integruojamas į automobilio garso sistemą, užtat lengvai perkeliamas iš vieno automobilio į kitą.
- CK serija – nebrangūs ir patogūs montuojami automobilyje Bluetooth laisvų rankų įrangos komplektai. Šios serijos laisvų rankų įranga skirta tiktai pokalbiui ir nepalaiko tokių funkcijų kaip muzika iš telefono, taip pat neturi papildomų AUX ar USB jungčių. Gamintojas siūlo pasirinkti iš dviejų variantų:
Parrot CK3000 – laisvų rankų įranga mažyčiu ir nekrentančiu į akis pulteliu su trimis valdymo mygtukais. Pats pigiausias iš visų montuojamų automobilyje Parrot komplektų. Pagrindinis Parrot CK3000 trūkumas yra tai, kad jis neturi ekranėlio, tad nematysite kas jums skambina.
Parrot CK3100 – šis Bluetooth laisvų rankų įrangos modelis komplektuojamas su LED ekranėliu greta valdymo mygtukų. Pasižymi visomis tomis pačiomis savybėmis kaip ir ankstesnis modelis, tačiau taip pat ekranėlyje parodo skambinančiojo vardą, kaip jis įvestas jūsų telefono kontaktuose. - MKi serija – aukštos klasės laisvų rankų įrangos komplektai gaminami su belaidžio valdymo pulteliais, kurių montavimo galimybės beribės – komplekte net rasite dirželį pultelio tvirtinimui prie vairo! Taip pat MKi serijos komplektai aprūpinti dvigubais mikrofonais, kurie ypatingai gerai išfiltruoja ir pašalina foninius triukšmus, dėl ko vairuotojo balsas pašnekovui tampa girdimas labai aiškiai, visi šios serijos modeliai palaiko Bluetooth AD2P protokolą, kurio pagalba galima leisti muziką į automobilio garso sistemą tiesiai iš jūsų mobiliojo telefono, bei turi AUX ir USB jungtis, kurios praplės ir papildys originalios garso sistemos galimybes. Taip pat ši linija pritaikyta naudoti darbiniuose įmonių automobiliuose. Gamintojas numatė jog dažnai darbo metu vairuotojas su savimi turi du telefonus, asmeninį ir darbo, todėl įranga vienu metu gali veikti su abiem telefonais ir siųsti bei priimti skambučius iš abiejų įrenginių. Iš viso laisvų rankų įrangos atmintyje vienu metu gali būti iki 10 telefono įrenginių prie kurių laisvų rankų įranga bandys prisijungti užvedus automobilį, tai ypač patogu kuomet tuo pačiu automobiliu naudojasi tai vienas, tai kitas vairuotojas, pavyzdžiui keletas įmonės darbuotojų ar šeimos narių naudojasi tuo pačiu automobiliu.
Parrot MKi9000 – paprasčiausias ir pigiausias laisvų rankų modelis šioje serijoje. Šis modelis neturi ekranėlio, o sumontavus, automobilio salone lieka tiktai vos pastebimas mikrofonas ir belaidis valdymo pultelis, kuriuo valdomas garsumas, skambučiai bei muzika. Kaip ir visi šios serijos modeliai, šis taip pat aprūpintas AUX bei USB jungtimis.
Parrot MKi9100 – Blueatooth laisvų rankų įrangos modelis su OLED ekranėliu. Šis modelis palaiko visas ankstesniojo modelio funkcijas, o taip pat turi ryškų OLED ekranėlį, kuris padės susigaudyti naršant prietaiso meniu, parodys skambinančiojo vardą ar skambančio muzikos kūrinio pavadinimą.
Parrot MKi9200 – geriausia ką gali pasiūlyti ši Parrot gaminių serija. Įranga, be visų jau minėtų funkcijų, aprūpinta ryškiu spalvotu LCD ekranėliu, kuris ne tiktai parodys kontakto vardą iš adresų knygutės, bet ir jo nuotrauką, jei tokia adresų knygutėje išsaugota. Taip pat šis modelis ekranėlyje turi SD kortelės lizdą, kurį galite naudoti muzikos leisti automobilio garso sistemoje
Pabaigai norėtųsi pridurti – jei jau nutarėte investuoti į patogumą bei komfortą savo automobilyje, nepagailėkite keleto minučių pasidomėti kokią laisvų rankų įrangą įsigyjate. Tai padės išvengti problemų ateityje. Bluetooth technologija, nors ir būdama standartizuotu duomenų perdavimo protokolu, išlieka sudėtinga. Šios technologijos integravimas automobilyje yra nelengvas technologinis uždavinys, todėl pasirinkite kokybišką produktą iš patikimo gamintojo, kad po to netektų nusivilti.
Žinutė: HTML is not translated!